SHE_4094   SHE_4079

Вчені кафедри автоматизованих електромеханічних систем НТУ «ХПІ» розробили перший в Україні електромобіль з суперконденсаторною батареєю.

Транспортний засіб має електропривод, який при гальмуванні перетворює кінетичну енергію автомобіля в електричну і автоматично заряджає суперконденсаторну батарею. При цьому не тільки підвищується час роботи двигуна від однієї зарядки акумулятора, але й збільшується термін служби гальмівної системи, яка при такому підході використовується тільки в екстрених ситуаціях.

За словами завідувача кафедри, д.т.н., професора Володимира Клепікова, практично будь-який автомобіль можна переобладнати з використанням цих розробок. Вартість такої модернізації за попередніми розрахунками складе близько 5 – 6 тис. доларів США. При цьому споживач отримує екологічно чистий автомобіль, а вартість зарядки буде нижче вартості бензину.SHE_4122

На одному заряді акумулятора дослідний зразок автомобіля на базі Daewoo Lanos може проїхати близько 50–60 км, а з урахуванням можливостей рекуперації енергії — ця відстань може збільшиться до 20%.

З 2011 року на кафедрі «Автоматизовані електромеханічні системи» навчають студентів за спеціалізацією «Комп'ютеризовані системи електромобіля». Таким чином, ХПІ готує фахівців, здатних кваліфіковано виконувати програмування, діагностику, експлуатацію та ремонт електромобілів, а також брати участь в переоснащенні автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння в електромобілі.

SHE_4138