Паспорт спеціальності 05.17.03

Паспорт спеціальності 05.17.03 – технічна електрохімія

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою президії ВАК України 14.10.98 р. N 21-08/7

I. Формула спеціальності:

Галузь науки і техніки, яка займається фундаментальними та прикладними дослідженнями з проблем хімії і фізико-хімії рівноважних і нерівноважних явищ в електролітах та на межі поділу електроліт-електрод із взаємним перетворенням хімічної й електричної енергії і розробленням на основі цих досліджень високоефективних енерго- та ресурсозберігаючих технологічних процесів, апаратів і пристроїв.

Наукове та прикладне значення розв’язання проблем даної спеціальності полягає у виявленні науково обгрунтованих шляхів удосконалення діючих і створення нових технологічних процесів одержання металів та металоїдів, зокрема надчистих, гальванічних і конверсійних покриттів із заданими функціональними властивостями, обробки поверхні та напівпроводників, а також при виробництві хімічних продуктів, хімічних джерел струму, електрохімічних перетворювачів енергії, пристроїв (сенсорів та іоноселективних електродів) для аналітичного контролю, наукових досліджень і розв’язання екологічних питань.

II. Напрямки досліджень:

  • Катодне розчинення металоїдів, процеси осадження та розчинення металів, сплавів і різних композицій та технології їх одержання з водних, неводних розчинів електролітів і розплавлених середовищ.
  • Процеси та технології виробництва гальванічних покриттів, плат друкованого монтажу і радіоелектронних матеріалів із заданими функціональними властивостями.
  • Обробка поверхні металів, сплавів і напівпровідників електрохімічними методами, електрополірування, формування анодно-оксидних покриттів, декоративних та захисних плівок.
  • Технологія виробництва хімічних продуктів електролізом, включаючи електрохімічний синтез органічних сполук та особливо чистих металів, металоїдів і хімічних речовин.
  • Хімічні джерела струму й електрохімічні генератори.
  • Технологія виробництва електродних матеріалів.
  • Технологія електрохімічної розмірної обробки металів і сплавів.
  • Технологія електрохімічного очищення, регенерації та знешкодження природних і стічних вод, регенерації електролітів.

III. Галузь науки, з якої присуджуються наукові ступені:

  • технічні науки.