Сектор освіти Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Міністерства освіти і науки України інформує про можливість взяти участь у конкурсі на здобуття премії ЮНЕСКО «Освіта для сталого розвитку». До участі запрошують індивідуальних заявників, заклади освіти та неурядові організації.

Премію було засновано у 2015 році за ініціативи Уряду Японії (UNESCO-Japan on Education for Sustainable Development). Вона спрямована на підтримку освітніх проектів та програм, що сприяють імплементації Цілей сталого розвитку.

Премію у розмірі 50 тис. доларів США буде присуджено трьом найкращим проектам/програмам. Переможців також запрошуватимуть долучитися до Партнерських мереж Глобальної програми дій щодо освіти задля сталого розвитку (Partner Networds of the Global Action Programme on Education Sustainable Development) для започаткування довготривалої співпраці з ЮНЕСКО.

Проект вважається таким, що відповідає вимогам премії, якщо:

  • на момент аплікації на здобуття премії реалізується вже впродовж щонайменше 4 років;
  • демонструє докази результативності та значного впливу щодо ресурсів, інвестованих у діяльність проекту;
  • носить відтворюваний характер і має можливості до масштабування своєї діяльності;
  • робить внесок в одну або більше з п’яти ключових сфер діяльності Глобальної програми дій (Global Action Programme), а саме: розвиток політики; трансформація освітніх середовищ; розбудова потенціалу викладачів; підтримка та мобілізація молоді; розвиток сталих рішень на місцевому рівні.

Термін подачі заявок – до 18:00 25 березня 2019 року.

Заповнену аплікаційну форму у форматі .docx та матеріали слід надсилати на електронну пошту suprun@mon.gov.ua

Супровідні документи (фото-, відеоматеріали тощо) не повинні перевищувати 350 МБ.

Докладна інформація про премію, конкурс, вимоги до проектів та кандидатів є на сайті ЮНЕСКО за посиланням: https://en.unesco.org/prize-esd

Розгляд заявок та визначення номінантів здійснює секторальна рада сектору освіти Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Міністерства освіти і науки України під головуванням заступника Міністра освіти і науки України Юрія Рашкевича. Про результати відбору всі заявники будуть повідомлені листом на електронну пошту не пізніше 9 квітня 2019 року.