Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» (USAID FST), який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується компанією DAI Global LLC, повідомляє про внесення змін до Щорічного оголошення про реалізацію програми (Оголошення) та запрошує до подання пропозицій на грантове фінансування (концепцій) потенційних партнерів,  зацікавлених у здійсненні заходів, що сприятимуть досягненню цілей та завдань проекту у трансформації та стабілізації фінансового сектору України.

Метою цього Оголошення є отримання заявок на фінансування в рамках грантової програми Проекту USAID FST.

Проект USAID FST розглядатиме пропозиції, подані у відповідь на це Оголошення від таких видів організацій:

офіційно зареєстрованих місцевих громадських організацій, асоціацій та суб’єктів господарювання приватного сектору та інших прибуткових та неприбуткових організацій.

Грантова підтримка надаватиметься проектам, що займатимуться такими напрямками діяльності:

  1. Підтримка фінансових бізнес-асоціацій з метою надання малим та середнім підприємствам (МСП) доступу до фінансування, допомога з визначенням нових ринкових сегментів, сприяння реформуванню законодавчої та нормативної бази, розробка фінансових інструментів і впровадження міжнародного досвіду та стандартів.
  2. Фінансова інклюзія та розширення доступу до фінансування для фізичних осіб – підприємців, МСП, жінок та інших вразливих або не охоплених банківськими послугами верств населення.
  3. Ініціативи щодо розгляду скарг або запитань про роботу фінансових установ.
  4. Інновації для досягнення більш широких цілей фінансової інклюзії, у тому числі платіжні системи, за стосунки для порівняння фінансових послуг та кредитування малого бізнесу або споживачів.
  5. Фінтех-рішення, які можуть надати інструментарій для покращення роботи зі скаргами споживачів, а також унікальні методи підвищення рівня фінансової грамотності та загального фінансового добробуту.

Процес розгляду пропозицій Проектом USAID FST складається з двох етапів.

Спочатку необхідно надіслати концепцію (план попередньої діяльності) на адресу:  GrantsFST@dai.com. Концепція має відповідати зазначеним в Оголошенні вимогам (форма концепції в додатку нижче). У разі схвалення концепції конкурсною комісією, до учасника звертаються з проханням скласти повну заявку, яка міститиме детальну інформацію щодо запропонованого проекту. Повна заявка подається лише на прохання Проекту USAID FST.

Детальні інструкції щодо змісту та порядку подання концепції викладені у Розділі IV – Інформація про подання заявки Щорічного оголошення про реалізацію програми (в додатку нижче).

Сума одного гранту може становити від 10,000 до 100,000 доларів в гривневому еквіваленті.

Термін фінансування діяльності за рахунок гранту може становити до 6 місяців. Всі грантові проекти повинні бути виконані до 30 жовтня 2020 року.

Кінцевий термін подання концепцій: до 23:59 (за київським часом) 31 березня 2020 року. Неповні концепції та концепції, що надійшли пізніше встановленого терміну, будуть автоматично відхилені.

Усі концепції отримані впродовж дії цього Оголошення про реалізацію грантової програми будуть розглядатися на поточній основі. USAID FST може вирішити повністю або частково фінансувати вибрану заявку. USAID FST залишає за собою право.

Для отримання додаткової інформації щодо умов конкурсу та процедури подачі заявок просимо звертатися до  GrantsFST@dai.com.

Більш детальну інформацію можна знайти в самому тексті Оголошення про реалізацію програми грантової підтримки в додатку нижче.

APS_FST_001 English

APS_FST_001 Ukrainian

APS-FST-001 Answers