USAID Проект енергетичної безпеки (ESP) працює з Урядом України, приватним сектором та громадянським суспільством для підвищення енергетичної безпеки України, трансформації енергетичного сектору країни у сучасний, орієнтований на ринок та інтегрований з ЄС фактор зростання.
Справжня енергетична безпека вимагає, щоб якісні енергетичні послуги були доступними, надійними та безпечними для всіх українців.
До конкурсу запрошуються:
- Неурядові організації (НУО), зареєстровані та правочинні згідно з законодавством України (гранти у грошовій та негрошовій формі);
- державні установи (гранти виключно у негрошовій формі).
Пріоритетні напрямки:
- Надання допомоги Уряду України для забезпечення усіх громадян доступною, надійною, сталою та безпечною енергією;
- Підтримка Уряду України в інтеграції до європейських енергетичних ринків шляхом допомоги ключовим державним органам та регулятору у виконанні вимог енергетичного законодавства ЄС, включаючи Третій енергетичний пакет;
- Зміцнення енергетичної безпеки України завдяки реформуванню конкурентних ринків шляхом відокремлення функцій передачі та розподілу від генерації, а також виробництва і постачання в секторах природного газу та електричної енергії;
- Створення конкурентних ринків електричної енергії, природного газу та теплової енергії;
- Збільшення постачання енергії в Україні шляхом сприяння інвестиціям у сектор енергетики завдяки активній участі приватного капіталу та збільшення виробництва відновлюваної енергії.
Приклад грантової діяльності: грант може надаватись неприбутковим організаціям, які проводять навчання для вразливих груп населення, жінок, ветеранів АТО та молоді для удосконалення навичок з встановлення та/або обслуговування обладнання, що використовується у секторі відновлюваної енергетики.
В рамках грантів може забезпечуватись підтримка заходів щодо перевірки концепцій для технологій відновлюваної енергії або прискорення придбання засобів, які можуть сприяти широкомасштабному використанню відновлюваної енергії.
Як подати заявку?
Подача заявок відбувається у два етапи.
На першому етапі заявники подають короткий концептуальний документ (заявку в стислому вигляді) українською або англійською мовами. Грантодавець визначає чи відповідає концептуальний документ цілям ESP.
Якщо концепція заявника отримає позитивну оцінку, в цьому випадку організацію буде запрошено до участі в другому етапі – подання розгорнутої заявки на грантове фінансування.
Кінцевий термін подачі заявок: 30 квітня 2020 року. Грантові заявки оцінюються по мірі надходження.
Суми грантів: від 10 000 до 300 000 доларів США у гривневому еквіваленті. ESP залишає за собою право фінансувати запропоновані проекти повністю або частково.
Строк дії грантового проекту: тривалість запропонованого проекту не повинна перевищувати 24 (двадцять чотири) місяці.
Види грантів:
- FAA– Контракти на фіксовану суму: кошти, які видано на основі визначених «етапів» або результатів роботи;
- Спрощений або стандартний грант: грант з відшкодуванням витрат;
- Негрошовий грант: закупівля та постачання матеріалів/обладнання та/або послуг.
Може застосовуватися також гібрид двох грантів, при цьому найпоширеніший гібрид – контракт на фіксовану суму з часткою в негрошовій формі.
Отримати більш детальну інформацію можна за посиланням.
Також ви можете надіслати запит на електронну адресу UESPgrants@tetratech.com.