Пріоритети розвитку Європейського простору вищої освіти, частиною якого Україна є з 2005 року, визначаються в ході Конференцій Міністрів, відповідальних за вищу освіту, країн Європейського простору вищої освіти, які організовуються Групою супроводу Болонського процесу (Bologna Follow-Up Group).

19 листопада 2020 року відбудеться Римська Міністерська Конференція, що завершує 2-річний цикл роботи Групи супроводу Болонського процесу та стане першою в історії Болонського процесу Міністерською Конференцією, яка відбудеться в онлайн-форматі

В ході Римської Міністерської Конференції Міністри, відповідальні за вищу освіту, країн Європейського простору вищої освіти схвалять Римське Міністерське Комюніке – основоположний документ, який окреслить пріоритети розвитку Європейського простору вищої освіти на наступні 10 років. Римське Міністерське Комюніке міститиме орієнтири для країн Болонського процесу щодо ролі вищої освіти, у досягненні Цілей сталого розвитку 2030, фундаментальних цінностей вищої освіти-академічної свободи, університетської автономії та верховенства права, міжнародної співпраці, соціального виміру, цифровїзації, визнання кваліфікацій та забезпечення якості вищої освіти.

Також очікуються дебати Міністрів, відповідальних за вищу освіту, країн Європейського простору вищої освіти, промова Марії Габріель – європейського комісара з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді та дискусія щодо перспектив глобальної співпраці у сфері вищої освіти до 2030 року.

Запрошуємо всіх співробітників і здобувачів вищої освіти НТУ «ХПІ» долучитися до перегляну онлайн-трансляцїї Римської Міністерської Конференції, що відбудеться 19 листопада 2020 року о 10:00-18:00 (за київським часом) на офіційному вебсайті заходу за посиланням https://ehea2020rome.it/.

Онлайн-трансляція Римської Міністерської Конференції-відбуватиметься в прямому ефірі та буде доступна до перегляду 6 мовами: італійською, англійською, французькою, німецькою, іспанською та російською. Реєстрація або встановлення додаткового програмного забезпечення не потребується.