Система управління якістю
Головне
Перевагами впровадження та використання системи управління якістю в діяльності університету є:
- підвищення якості надання освітніх послуг, поінформованості про це та врахування потреб і очікувань замовників та споживачів;
- впорядкування і регламентування (виконання послідовності дій відповідно до затверджених процедур) діяльності;
- можливість підвищення рівня внутрішнього документообігу, чіткішого розподілу повноважень, завдань та відповідальності через прописування процесів і управління ними;
- раціональне та ефективне використання ресурсів, особливо людських;
- система управління якістю є дієвим механізмом укріплення конкурентоздатності університету.
Система управління якістю НТУ «ХПІ» створена та удосконалюється завдяки співпраці з Органом з сертифікації систем управління Державного підприємства «Харківський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації».
На підставі результатів аудиту системи управління якістю 29 листопада 2017 року, 30 листопада 2020 року, 04 грудня 2023 року Університет отримав Сертифікат на систему управління якістю стосовно надання послуг у сфері вищої освіти; наукового досліджування та експериментального розробляння, яким підтверджено що Система управління якістю НТУ «ХПІ» відповідає вимогам ДСТУ ISO 9001:2015.
Сертифікат ДСТУ ISO 9001:2015 – це, перш за все, «візитна картка НТУ «ХПІ», яка гарантує, що всі процеси, що функціонують в університеті, керовані і перебувають під контролем керівництва. Принципи і вимоги ISO 9001 загальновизнані у світі. Тому, якщо заявити про наявність Сертифікату, нас зрозуміють у будь-якій країні світу, що збільшує перспективи університету щодо контактів з потенційними грантодавцями та інвесторами.
Необхідність наявності сертифікованої системи управління якістю в НТУ “ХПІ” експерти НАЗЯВО відносять до позитивної практики: “… Системне приведення всіх складових освітнього процесу як в цілому в університеті, так і на освітню програму безпосередньо, реалізація ДСТУ ISO 9000:2015 «Системи управління якістю», від індивідуальних планів підготовки здобувачів вищої освіти до дипломів, які вони отримують…”